Obrączki ślubne

Obrączka to wyrób jubilerski, który od wieków ma symboliczne znaczenie. Przede wszystkim jest potwierdzeniem związku, jaki łączy dwie osoby. Jej kształt, czyli zamknięte koło bez końca, odnosi się do nierozerwalnej więzi, która na zawsze łączy partnerów. Obrączki już w starożytnym Egipcie symbolizowały wieczną, nieśmiertelną miło...

Obrączki ślubne

Obrączka to wyrób jubilerski, który od wieków ma symboliczne znaczenie. Przede wszystkim jest potwierdzeniem związku, jaki łączy dwie osoby. Jej kształt, czyli zamknięte koło bez końca, odnosi się do nierozerwalnej więzi, która na zawsze łączy partnerów. Obrączki już w starożytnym Egipcie symbolizowały wieczną, nieśmiertelną miłość kobiety i mężczyzny. Wierzono też, że dzięki ich zamkniętej formie, nie mogą się do nich wedrzeć złe duchy. Dlatego często nazywano je magicznymi kręgami. Zwyczaj wymiany obrączek podczas zaślubin narodził się w starożytnym Rzymie i przetrwał do naszych czasów. Tak długą historię mają obrączki ślubne z naszej kolekcji klasycznej. To proste wzory, pozbawione dodatkowych ozdób, idealne zarówno dla mężczyzny, jak i kobiety. Klasyka doskonale komponuje się też z inną biżuterią, dlatego jeśli lubisz nosić pierścionki złote, srebrne lub z innych materiałów, to propozycja właśnie dla Ciebie. Z klasyczną obrączką dobrze będzie się też prezentował zaręczynowy pierścionek z brylantem. Jeśli poszukujesz bardziej ozdobnych, nowoczesnych modeli, nasz sklep z biżuterią oferuje także inne obrączki. Białe złoto, łączenie kolorów metali, dodatkowy grawerunek czy faktura to elementy, dzięki którym Twoja ślubna biżuteria będzie unikalna i piękna. Zapraszamy do zapoznania się z wzorami w naszych kolekcjach – lirycznej, romantycznej i subtelnej. Wszystkie obrączki ślubne dostępne są w kilku rozmiarach.

Więcej
OBRĄCZKI ŚLUBNE W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • KOLEKCJA KLASYCZNA

    Obrączki ślubne – kolekcja klasyczna

    Obrączki ślubne to niezbędny element każdej uroczystości zaślubin, zarówno tej o charakterze świeckim, jak i religijnym. Te wyjątkowe wyroby jubilerskie są nie tylko ozdobą, ale przede wszystkim symbolem – wiadomością dla otoczenia o miłości i przynależności do innej osoby.  Wybór obrączki nie jest łatwy, ponieważ ten wyjątkowy złoty krążek będzie towarzyszył małżonkom przez całe ich wspólne życie. Jeśli nie wiesz, na co się zdecydować, najlepszym wyborem jest zawsze najprostszy, klasyczny wzór. Obrączki ślubne z kolekcji klasycznej to doskonały wybór dla tradycjonalistów. Zaletą takiej biżuterii jest jej uniwersalność. Oznacza to, że będzie idealnym towarzyszem zarówno dla prostego, jak i bardzo bogatego pierścionka. Klasyczne wzory są również dyskretne, dobrze prezentują się na każdej dłoni, pasują do codziennego i oficjalnego stroju, a także do wytwornych kreacji. Jest to zarówno dobry wybór dla pań, jak i idealna biżuteria dla mężczyzn. Klasyczne, proste obrączki są łatwe do utrzymania w czystości. Nie ma też problemu z ich powiększaniem lub zmniejszaniem, jeśli z upływem lat dłoń zmieni swój kształt.